Artmisto creative team готує на Burning Man 2020 інтерактивну арт-інсталяцію RenaissanceНа створення нового арту відкрито збір коштів, а робота над розробкою різних сегментів інсталяції стартувала відразу в декількох куточках світу.

Ця стаття англійською та російською мовами

Арт-інсталяція Renaissance у вигляді рук, що ніжно обіймають сферу з людиною всередині, презентує український арт на Burning Man 2020. Робота над створенням унікального інтерактивного арту – капсули переродження, вже стартувала на двох континентах та у двох країнах, в Україні і США. Над реалізацією технічно складного проекту працюють 20 учасників Artmisto creative team з Дніпра, Києва, Львова, а також зі штатів Вашингтон і Каліфорнія.

Неприбуткова організація Nova Ukraine, що займається підвищенням обізнаності про Україну у США та по всьому світу, підтримує арт-проект Renaissance на Burning Man 2020.

Про те, як народився цей незвичайний проект, розповіла команда його творців на чолі з авторами Володимиром Недогодою і Марією Козолуп.


Ідея Renaissance


“Ця інсталяція стала продовженням попередніх робіт, зроблених для Burning Man. Фактично вона неусвідомлено народилася ще в процесі створення Cocoonap. У наших роботах ми намагаємось говорити з глядачем, перетворюючи його на учасника процесу. Ми вважаємо, що всередині кожного з нас є цілий всесвіт, чудова особистість, яка, часом, ховається від самої себе. Через мистецтво ми звертаємося до неї і пропонуємо не боятися розкритися. Ми говоримо про те, що близьке кожному і співчуваємо разом кожну тему”, – розповідає керівник команди та співавтор проекту Володимир Недогода.

Artmisto creative team готує на Burning Man 2020 інтерактивну арт-інсталяцію Renaissance
Володимир Недогода, керівник команди та співавтор проекту

Ренесанс являє собою інсталяцію габаритами близько 4х2,5 метри у вигляді двох рук, що ніжно обіймають капсулу, в якій можуть розміститися до двох осіб. Інтер'єр капсули покликаний передати відчуття комфорту, спокою і безпеки дитини в утробі матері. Спеціальна звукова підтримка створюватиме на різних мовах голоси батьків, що розмовляють з майбутньою дитиною. Вони читають йому казки, співають колискові і говорять добрі слова підтримки і впевненості в майбутньому шляху.


“У новій роботі ми намагаємося повернутися до самих джерел, адже ми всі народжуємося однаковими – чистими, відкритими до світу, прагнемо самовираження. Життя вносить свої корективи, щось нам спочатку не вдається пережити, щось ми втрачаємо або забуваємо. Renaissance дає можливість кожному пережити момент своєрідного особистого переродження, звернутися до свого особистого космосу, відкинути пройдені невдачі і почати все з початку. Нам здається, що тема нового Burning Man - Мультивсесвіт - ідеально збігається з ідеєю Renaissance, адже ми звертаємося до 70 000 учасників - 70 000 Всесвітів, і якщо хоч один з них зможе пережити момент Renaissance - це буде вищою нагородою для нас”, – додав Володимир Недогода.


Світло зберуть у США, каркас в Україні, а голоси - по всьому світу


Практично відразу після повернення з Burning Man 2019 команда приступила до роботи над новою інсталяцією і пошуку оптимальних інженерних рішень для реалізації проекту. Розробкою і тестуванням основних інженерних рішень займається команда в Україні на чолі з Сергієм Вагіним. Розробкою освітлення і світлових ефектів займається частина команди з Каліфорнії, логістикою - група учасників з Сіетла. Аудіо-частина, в тому числі тексти на різних мовах, - буде збиратися по всьому світу і компілюватиметься з фоновою музикою під керівництвом Михайла Морданя. Це особливий, важливий момент взаємодії, адже на Burning Man приїжджають люди з усього світу.

Сергій Вагін, головний інженер проекту

Поверхня капсули буде покрита світлодіодами, що утворюватимуть три екрани, на яких транслюватимуться світлові ефекти. "На даному етапі ми тестуємо кілька варіантів реалізації освітлення, щоб знайти кращий, як за технічними характеристиками, так і у сенсі зручності монтажу і можливого ремонту і заміни окремих сегментів прямо на Плаї”, – розповів один зі "світлячків" проекту (інженер з розробки освітлювальної частини інсталяції) Олексій Дунюшкін.


Чому саме переродження?


“З художньої точки зору для мене особисто цей проект є новою сходинкою в спільній творчості з Марією [Козолуп, - прим. ред.]. Мені здається, наш тандем продовжує еволюціонувати, ми ще краще розуміємо і доповнюємо один одного, ясніше бачимо подальший розвиток цього циклу робіт та інших арт-проектів, над якими працюємо окремо від "Бьорну". Для нас Renaissance - це теж занурення у власні Всесвіти і, сподіваюся, кожен з нас винесе з нього щось особливе”, – пояснює Володимир Недогода.

“Мені дуже подобається, що над проектом працює команда людей. Нас багато і ми всі дуже різні. Кожен учасник доповнює і розвиває ідею, додає в неї нові аспекти. Часто цікаві думки народжуються безпосередньо в процесі обговорення. Тож можна сміливо сказати, що Ренесанс – продукт колективного розуму нашої команди. Сподіваюся, в результаті у нас вийде складний, багатогранний арт-об'єкт, який представляє людям можливість зробити крок назустріч собі, зупинитися, усвідомити момент переродження”, – додала арт-директор та співавтор проекту Марія Козолуп.

Марія Козолуп, арт-директор та співавтор проекту

Світлові ефекти і спеціально оформлені споти із прихованими динаміками навколо інсталяції створюватимуть особливу атмосферу, і таким чином інсталяція взаємодіятиме не тільки з тими, хто знаходитиметься всередині, але й з людьми навколо, що надасть їм можливість пережити власний унікальний досвід.


Арт із сильною психологічною складовою


Щороку тисячі художників з усього світу прагнуть представити свої роботи на, можливо, найяскравішій культурній події на планеті. Artmisto creative team бере активну участь в русі Burning Man і представляє проект Renaissance з дуже важливою і непростою метою - дати людям відчуття миру, впевненості в собі, наповнити їх позитивними думками і хорошими починаннями.

Artmisto creative team

Скільки коштує побудувати Renaissance


Попередній бюджет проекту становить $20 000, з яких $17 000 потрібно на матеріали, і $3000 – на витрати з логістики. Команда Artmisto буде вдячна за будь-яку допомогу з матеріалами або послугами для зниження загальної вартості інсталяції. На сторінці проекту Artmisto creative team буде викладати всю найактуальнішу інформацію про витрати на проект і уточнені суми бюджету в режимі реального часу.

Команда Artmisto частково покриває витрати за рахунок власних коштів і запускає краудфандингову кампанію для реалізації проекту. Зібрані кошти підуть на закупівлю необхідних матеріалів, виготовлення інсталяції та її доставку на Плаю.


Допомогти проекту і підтримати його фінансово можна за посиланням: Gofundme fundraising campaign

Спостерігати за ходом робіт над інсталяцією можна тут: Instagram channel

Детальніше про цей та інші проекти Artmisto creative team: Artmisto web-site

Найсвіжіші новини про проект: Facebook page


Матеріал підготувала: Лола Дунюшкіна, Renaissance Marketing & PR manager