ГО “Творче місто” закінчила проект ревіталізації експозиції кам'яної пластики Дніпропетровського історичного музею


ГО “Творче місто” закінчила проект ревіталізації експозиції кам'яної пластики Дніпропетровського історичного музею


Громадська організація "Творче місто" закінчила проект ревіталізації експозиції кам'яної пластики Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького.

Експозицію розташовано у сквері поряд з музеєм та вона містить близько 50 фігур різних епох - від неоліту до середньовіччя. Це - приблизно половина коллекції музею. Сквер було побудовано 40 років тому і з того часу він майже ніколи не реставрувався. Особливо сильно була пошкоджена стіна скверу. Вапнякові плити із часом стали сильно пошкодженими, місцями повністю знищеними та з численими слідами вандалізму.ГО “Творче місто” спільно з музеєм розробили проект реконструкції, під час якої стіну було вкрито новим шаром оздоблюваного покриття, а зверху нього митцями громадської організації був нанесений спеціальний фоновий малюнок, який було розроблено в тісній співпраці із фахівцями музею.

Цей малюнок, мурал, відносить глядача до епохи половців. Саме їхні статуї представлені найбільш чисельно в експозиції. Сама половецька культура добре досліджена завдяки численним артефактам. Це, в першу чергу, шаманська культура, тісно пов’язана із символізмом життя у степу, де проходив увесь життєвий цикл половців. Щоб краще зрозуміти його, спробуємо поглинути у світ тієї епохи — від народження до смерті.
Навколо вас земля, що простягається на всі сторони світу. Зверху — небо і сонце, які дають життя. Вздовж степу течуть річки — саме життя. Ці символи знаходили своє відображення у вишивці та прикрасах. Зображення, що було перенесене з однієї з таких прикрас і тало основним елементом малюнку. Тут ми з вами бачимо Сонце у вигляді круглих орнаментів й чотирьокутних хрестів. Квадратні форми є зображенням землі. Символічні зображення квітів, тварин, річок. І саме втілення життя та смерті у вигляді спіралі, що підіймається.Сам малюнок розроблений так, щоб привертати увагу перехожих здалека та не відволікати від перегляду скульптур, ніби розчиняючись, коли глядач знаходиться у сквері. При цьому темний фон малюнку робить статї більш контрастними та допомагає зосередити увагу.

Щоб краще ознайомитись із історією кожного експонату, організацією був розроблений спеціальній аудіогід. Прослухати його можно за допомогою звичайного смартфону, відсканувавши код, що розміщено на інформаційній дошці. Обравши одну з трьох мов: українську, російську чи англійську, відвідувач пориная у захоплюючуу екскурсію, що проведе його водночас через всю експозицію та через числені епохи та культури, що населяли цей регіон.

В подальшому музей планує додати нічну підсвітку фігур.Смотрите также

Культурная карта Днепропетровска

Реклама

Используйте только лучшие стоковые изображения и видео в своей работе!