Краудфандінг, або як зробити найкраще свято для себе


Краудфандінг, або як зробити найкраще свято для себе


Як часто гарні речі або цікаві проекти коштують більше, ніж це може дозволити одна людина? Майже завжди.

Але гарна ідея є гарною тому, що подобається багатьом. А якщо зібрати достатньо людей і кожен внесе свою невелику частку, то ідея стане реальністю. Принцип спільного збору коштів, або краудфандінг успішно використовується у різноманітних галузях, в тому числі — у культурі.

Сьогодні принцип спільнокошту в культурних заходах є як ніколи актуальним. Культурне життя країни, як і багато іншого, прагне змін та нових ідей. Хто краще за відвідувачів знає, чого саме хоче від заходу?

Ми пропонуємо всім разом започаткувати яскравий фестиваль культури та мистецтв — Артмісто — який твориться самими відвідувачами.

Кожен бажаючий може прийняти участь в організації фестивалю в різний спосіб:

  • як митець
  • як волонтер
  • допомогою певними речами
  • фінансовою допомогою


Наш основний принцип — чим більше ти даєш фестивалю, тим більше фестиваль дає тобі. Від безкоштовного входу та знижок до можливості обрати головного хедлайнера. Від участі у різноманітних заходах до визнання та мистецької слави.


Як працює краудфандінг на нашому фестивалі

Артмісто — це певний експеримент. Ми хочемо дати людям повірити, що вони самі можуть зробити собі незабутнє свято.

Ми розробили насичену програму та підрахували її бюджет. Саму програму ми поділили на кілька рівнів — це певні суми, при досягненні яких ми гарантовано та якісно реалізуємо певний етап або запрошуємо одну із оголошених зірок. Кожен, хто робить фінансовий внесок через наш сайт, може вказати, яку зірку він хотів би бачити найбільше. За цим простим рейтингом ми запрошуємо певні гурти в першу чергу.

Програма формується на протязі усього часу підготовки. Наш захід є некомерційним. Всі кошти ми пускаємо на розвиток програми і чим більше залучаємо, тим більш насиченим та якісним буде фестиваль.

Ми збираємо кошти через наш сайт, систему продажів електронних квитків та проект Indiegogo. Кожен день ми підраховуємо загальну суму та відображаємо її на сторінці фестивалю. На головній сторінці фестивалю є зручна лінійка, що показує нагальний прогрес, а також програма заходів за різними напрямами. З початку частина гуртів та заходів відмічена сірим кольором. Як тільки участь гурту чи заходу подітвержено, його колір змінюється на чорний.


Етапи реалізації

Ми надзвичайно серйозно підходимо до організації нашого спільного заходу. Процес підготовки поділено на певні етапи. Для реалізації кожного з них потрібно зібрати певну суму коштів.

Етап 1

Ми забезпечуємо всі технічні потреби в організації заходу: сцени, обладнання, охорону, підготовку території і т.п. Таким чином ми гарантуємо якісне забезпечення та комфортні умови для проведення фестивалю.

Також на цьому етапі ми формуємо основну програму та запрошуємо перших зірок.

Етап 2

Спираючись на ваші побажання ми продовжуємо запрошувати один за одним заявлених артистів. Також ми додаємо нові івенти та розширюємо можливості для відвідувачів.

Етап 3

Основну програму фестивалю сформовано. Але ми готуємо для вас приємний сюрприз. І не один!


Які ризики?

Головний ризик - це час. Через специфіку заходу, усі запрошені зірки вільні в своїх графіках. Тож, якщо збір коштів буде йти надто повільно, хтось з гуртів не приїде. На момент оголошення фестивалю всі заявлені артисти заявили, що бажають і можуть приїхати, якщо ми зберемо певну суму. Тож не барімося!

А якщо не назбирається навіть мінімальна сума? Що ж, це буде дуже прикро, хоч і важко повірити, що не знайдеться достатня кількість людей. Втім, у гіршому випадку ми скасуємо захід та повернемо усім їхні внески.


Які плани?

Ми реалісти в підготовці та створенні заходу, але й трішкі мрійники в планах на майбутнє.

Ми мріємо про мир, ми мріємо про розбудову нової країни, ми мріємо про якісне зростання культури в ній. Ми знаємо, що зроблять не дяді й тьоті зверху, а тільки ми з вами. Ми мріємо, що наш фестиваль стане яскравим вкладом в культурний розвиток України й буде зростати з кожним роком. І ми віримо, що разом з вами ми це зробимо!

Завжди ваші,
команда ГО «Творче місто»

 

Смотрите также
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.